Kuchnie marzeń | ARD-Meble | niezwykle solidne meble - kuchnia - Kuchnie marzeń | ARD-Meble | niezwykle solidne meble | Wrocław

Idź do spisu treści

Menu główne

Kuchnie marzeń | ARD-Meble | niezwykle solidne meble - kuchnia


Kobiety a coraz częściej mężczyźni pragną przygotowywać posiłki w kuchni którą stworzą sami, no może przy naszej pomocy, w kuchni która będzie funkcjonalna, z dobrze rozmieszczonymi strefami : przygotowywania posiłków, przechowywania zapasów, przechowywania naczyń i narzędzi kuchennych, gotowania i pieczenia oraz zmywania.
W strefie przygotowywania posiłków która powinna być umieszczona w centrum kuchni powinien znajdować się główny blat roboczy. Z tej strefy musimy mieć łatwy dostęp do narzędzi kuchennych takich jak : nóż, deska do krojenia, miseczki do przygotowywania potraw, robot oraz do często używanych produktów takich jak : przyprawy, oleje itp.


Przechowywanie zapasów to strefa w której będziemy przechowywać żywność, w tej strefie powinny znajdować się : chłodziarka, zamrażarka, szafki wyposażone w kosze cargo lub głębokie szuflady.
Strefa przechowywania naczyń i narzędzi kuchennych to sztućce, zastawa stołowa oraz szkło.
Gotowanie i pieczenia to strefa w której powinny być zainstalowane : piekarnik, płyta grzejne z pochłaniaczem pary, kuchenka mikrofalowa. W tej strefie powinniśmy wydzielić miejsce do przechowywania garnków oraz patelni.
Zmywanie, w tej strefie umieszczamy zlewozmywak, zmywarkę, suszarkę lub ociekacz do naczyń. Powinniśmy w tej strefie zaplanować miejsce na system przechowywania odpadów, oraz miejsce do przechowywanie detergentów.

Minęły już czasy mebli kuchennych ze stukającymi i wypadającymi szufladami, urywającymi się zawiasami. Dzisiaj mamy bardzo duży wybór nowoczesnych i solidnych elementów wyposażenia takich jak : szuflady z pełnym wysuwem oraz cichym domykaniem, kosze cargo, kosze obrotowe do pełnego wykorzystania szafek narożnych, organizery do szuflad, systemy przechowywania odpadów, systemy wspomagania otwierania frontów uchylnych itp.
W dzisiejszych meblach coraz częściej w dolnych szafkach w zamian za półki stosujemy systemy szuflad zapewniające lepszy dostęp do produktów oraz łatwiejsze utrzymanie porządku, eliminują one konieczność schylania się za każdym razem kiedy potrzebujemy coś wyciągnąć z szafki a czasami wyjęcia części produktów na podłogę aby dostać się do tych umieszczonych w jej tylnej części. Zaś górne szafki często zamykamy uchylnymi frontami dla łatwiejszego i bezkolizyjnego dostępu do szafek.

Kuchnia marzeń cargo magic corner szuflady
Kuchnia marzeń cargo magic corner szuflady
Kuchnia marzeń cargo magic corner szuflady
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego